Skoči na vsebino

Slika

Homologacija originalnih platišč in pnevmatik

• Please log in to reply
150 replies to this topic

#1 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 854 Objav:
  • Model avtomobila: Passion for life :)

Objavljeno 05 februar 2010 - 14:43

Bilo je že kar precej debate okoli tega, kako naj homologiramo originalna platišča in pnevmatike, katera nimamo vpisana v homologacijskem kartončku. Da ne bo več nejasnosti (čeprav nekateri že to vejo), je spodaj opisano, kako gre v tem primeru.

Homologacijo za dimenzijo pnevmatik (in platišč) se lahko uredi na dva načina:
- ali si pridobimo potrdilo s strani tehnične službe pooblaščenega zastopnika za Opel, da so te dimenzije zajete tudi v tipski homologaciji za vaše vozilo
- ali pa si iz interneta natisnemo certifikat ("gutachten") za platišča (proizvajalec platišč ni važen) iz katerega je razvidno, da je ta dimenzija platišč in pnevmatik ustrezna za vaše vozilo (npr: http://felgenanprobe...de/default.aspx)

Pri slednjem načinu je pomembno, da se vse dimenzije platišča in pnevmatike ujemajo z navedenimi v certifikatu ali v potrdilu, in da platišča in pnevmatike ne gledajo izven blatnikov.

V kolikor si priskrbimoi potrdilo s strani tehnične službe pooblaščenega zastopnika za Opel, je potrebno opozoriti, da morajo obvezno navesti samo dimenzije, katere so bile zajete ob pridobivanju tipske homologacije.

Eno ali drugo - se nato z vozilom in nameščenimi platišči in pnevmatikami zglasimo tam, kjer opravijo pregled vozila (LPP), pregledajo dokumentacijo in v kolikor vse ustreza, nato naknadno pošljejo homologacijo z vpisano dimenzijo po pošti na dom.

P.S.: Ta primer homologacije zagotovo velja na LPP-ju (tak odgovor sem dobil iz njihove strani). Ali velja tud na RTI-ju in drugje isto, pa se je treba pozanimat pri njih.
Objavljena slika

#2 Opelpower

Opelpower

najmoderator vseh časov & najstarodobnik 2008

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 955 Objav:
  • Model avtomobila: Skoraj v vsakem primeru Opel

Objavljeno 05 februar 2010 - 17:01

Za prvi primer lahko kontaktiraš mene :flag_opel_:
Objavljena slika

#3 monster_d

monster_d

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 466 Objav:
  • Model avtomobila: Black Vectra B 2.0 DTI

Objavljeno 05 februar 2010 - 17:21

za tadrugo varianto pa kar mene :flag_opel_:

#4 jurcek3

jurcek3

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 963 Objav:
  • Model avtomobila: vilicar linde 1.8t :)

Objavljeno 05 februar 2010 - 18:01

prvi primer sem brez problema opravil :nevem:

Ice dobro napisan :flag_opel_:

#5 kadett69

kadett69

URADNI OPELFORUMOV IZDELOVALEC POKALOV

• Uporabniki
  • 438 Objav:
  • Model avtomobila: kadett(i)

Objavljeno 05 februar 2010 - 18:25

- ali pa si iz interneta natisnemo certifikat ("gutachten") za platišča (proizvajalec platišč ni važen) iz katerega je razvidno, da je ta dimenzija platišč in pnevmatik ustrezna za vaše vozilo (npr: http://felgenanprobe...de/default.aspx

Kje pa se da dobiti ta "certifikat" za ostale modele, ki niso zajeti v omenjenem linku? (Aja, pa na linku je na koncu zaklepaj ")" odveč) Recimo za kadetta sta gor samo modela D in E.

#6 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • 6 854 Objav:

Objavljeno 05 februar 2010 - 18:47

Sem popravu! :flag_opel_:

Ta "certifikat" je pač TÜV papir, s katerim greš potem na homologacijo.

OP, te bom rufnu, če bom rabu :nevem:
Objavljena slika

#7 LaMike

LaMike

OPEL FAN

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 2 540 Objav:
  • Model avtomobila: Corsa 1.2 16v, Signum 2.2 dti

Objavljeno 05 februar 2010 - 19:00

Na RTI-ju je postopek popolnoma enak.
"The secret of success is to offend the greatest number of people" G.B.Shaw

#8 robertk6

robertk6

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 183 Objav:
  • Model avtomobila: opel omega 2.2 dti

Objavljeno 17 februar 2010 - 18:14

Bilo je že kar precej debate okoli tega, kako naj homologiramo originalna platišča in pnevmatike, katera nimamo vpisana v homologacijskem kartončku. Da ne bo več nejasnosti (čeprav nekateri že to vejo), je spodaj opisano, kako gre v tem primeru.

- ali si pridobimo potrdilo s strani tehnične službe pooblaščenega zastopnika za Opel, da so te dimenzije zajete tudi v tipski homologaciji za vaše vozilo
- ali pa si iz interneta natisnemo certifikat ("gutachten") za platišča (proizvajalec platišč ni važen) iz katerega je razvidno, da je ta dimenzija platišč in pnevmatik ustrezna za vaše vozilo (npr: http://felgenanprobe...de/default.aspx)

Pri slednjem načinu je pomembno, da se vse dimenzije platišča in pnevmatike ujemajo z navedenimi v certifikatu ali v potrdilu, in da platišča in pnevmatike ne gledajo izven blatnikov.

V kolikor si priskrbimoi potrdilo s strani tehnične službe pooblaščenega zastopnika za Opel, je potrebno opozoriti, da morajo obvezno navesti samo dimenzije, katere so bile zajete ob pridobivanju tipske homologacije.

Eno ali drugo - se nato z vozilom in nameščenimi platišči in pnevmatikami zglasimo tam, kjer opravijo pregled vozila (LPP), pregledajo dokumentacijo in v kolikor vse ustreza, nato naknadno pošljejo homologacijo z vpisano dimenzijo po pošti na dom.

P.S.: Ta primer homologacije zagotovo velja na LPP-ju (tak odgovor sem dobil iz njihove strani). Ali velja tud na RTI-ju in drugje isto, pa se je treba pozanimat pri njih.

Zdaj pa mene nekaj zanima na tem linku ki ga omenjaš mi konfigurator gaže za Omego da grejo na 16col 205 gume in sicer 205/55/16 ko pa sem vprašal na servisu so mi dali odgovor da ne morem dat 205gum na 16col ker težnostni indeks gume ni dovolj visok :D . A bom lahko s tem papirjem iz te strani homologiral 205 gume za 16 col ker res mi ni več za plavat po teh naših "cestah" z 225gumami.

#9 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • 6 854 Objav:

Objavljeno 22 marec 2010 - 13:32

En update:

kar se 1. možnosti tiče, mora obvezno biti napisano:
- ES-homologacija (šifra je napisana pri sprednjih desnih vratih na tisti "ploščici" s podatki)
- št. šasije avta
- dimenzije pnevmatik z dimenzijo platišč
- ime in priimek tistega, ki je papir izdal
- žig in podpis zgoraj omenjene osebe

kar pa se 2. točke tiče, mora biti pa s podatki do pike natančno (dimenzija gum, dimenzija platišč, ET, sredinska luknja, ...)

Žal danes nisem ne s prvim (katerega sem šel še dopolnit), ne drugim načinom naredu homologacije. Pri prvem napačni oz. pomanjkljivi podatki, pri drugem je bil pa sam ET napačen (na feltnah ET41, v papirjih ET40). Tako da grem v sredo spet na LPP (upam, da končno uspešno).
Objavljena slika

#10 patko

patko

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 5 Objav:
  • Model avtomobila: opel vectra B 1998

Objavljeno 04 maj 2010 - 11:25

mi lahko dobiš papire za opel vectro B litke mam pa Oz racing 4x100 17 col prosim

#11 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • 6 854 Objav:

Objavljeno 04 maj 2010 - 11:35

povej še model feltn (al pa slikco feltn, če ne veš modela)
Objavljena slika

#12 Fr3Ak

Fr3Ak

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 65 Objav:
  • Model avtomobila: Corsa C

Objavljeno 06 maj 2010 - 09:26

@Opelpower maš pm!

#13 Narodnjak

Narodnjak

T-2jevc

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 3 266 Objav:
  • Model avtomobila: Audi A4 2.0 TDI S-LINE

Objavljeno 30 maj 2010 - 09:53

Kje lohk pa dobim za svoje 19" papirje, če so replika? :search_brand_opel:

Objavljena slika

http://www.xn--reife...VehicleID=45996

lahko s tle poberem od enih, ki imajo ET35 in 8x19?

#14 1no_zi

1no_zi

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 113 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Tigra A 1.4 in Opel Corsa B 1.2

Objavljeno 09 junij 2010 - 17:13

Zivjo!

Jst imam originalna platisca 100 let opel edition 5.5j et49 r14, 4x100
in gume 165 65 r14
in morm pravtako homologirati na lpp-ju sedaj
gre pa na corso b 1.2

Kaksna pomoc kje bi se dalo dobit papirje?

lp

#15 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • 6 854 Objav:

Objavljeno 09 junij 2010 - 19:04

beri 1. post te teme!
Objavljena slika

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov