Skoči na vsebino

Slika

Astra J

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 tomaz1

tomaz1

OPELAŠ

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 1 241 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K 1.6 cdti 136KM

Objavljeno 30 december 2010 - 16:31

Pozdrav

Ker pri svoji astri nimam USB priključka me zanima ali obstaja kakšna možnost, da si to vgradim? Predvsem me zanima če je možno original USB priključek pač montirat na radio CDC400. Torej če ta radio sploh ponuja to možnost v kolikor se bi sedaj odločil za USB priklop. Ali je USB možen samo pri radiu z navigacijo?
Pa seveda če kdo ve koliko bi me koštal ta priključek na enem od servisov...

Vkolikor pa original ni možen me zanima če obstaja kakšna alternativa? Mogoče predstavlja problem, da imam CD changer?

Skratka rad bi si nekako poštimal USB priklop, ker mi je snemanje in rokovanje s cd-ji nerodno oziroma nepraktično, ker imam ogromno zbirko glasbe (mp3 poleg flac). V glavnem fino bi bilo imet USB priklop, da potem glasbo prenesem na en ključek...
Aux vhod je pa tako, tako... Nerodno, ker potem ne moreš prek volana oziroma radia upravljat z predvajalnikom...

Sam rečte, da je možno... :)

#2 Mašina

Mašina

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 368 Objav:
  • Model avtomobila: Corsa D 1.4 turbo

Objavljeno 31 december 2010 - 10:36

Za cd300 obstajajo vmesniki, med drugim Dension Gateway 300 katerega priklopiš zadaj na cd izmenjevalec in ga potem spelješ v sovoznikov predal ali na armaturno ploščo, na njega pa lahko priključiš ipod kabel ima pa tudi usb vhod. Da se ga opravljati neposredno preko radija ali komand na volanu. Pomoje bi moralo delati tudi na cdc400 ne bom pa 100% trdil. Na densionovi strani si raje še sam poglej s katerim radijem je kater združljiv. :wink Cene se pa začnejo v Sloveniji pri 178€ kolikor sem zasledil. :)
Pripeta datoteka  dension_gateway_300_3.jpg   25,63K   21 Število prenosov

#3 tomaz1

tomaz1

OPELAŠ

• Uporabniki
  • 1 241 Objav:

Objavljeno 31 december 2010 - 12:24

Ok. Hvala. Bom preletel njihovo stran. In jim tudi poslal mail če je združljivo z CDC400... Če ne pa pač po praznikih obiščem opel servis pa še tam povprašam če obstaja možnost naknadne vgradnje originala...

Edit: ja sem jim poslal mail. Bomo videli. Ker v tistem PDF imajo samo CD300 omenjen... Gledam pa za Gateway FIVE.

Pa a lahko kdo zbriše tisto drugo temo... Očitno je browser zaštekal...

#4 tomaz1

tomaz1

OPELAŠ

• Uporabniki
  • 1 241 Objav:

Objavljeno 02 januar 2011 - 11:34

Evo zadnjič ko sem odprl to temo sem jim tudi poslal mail (Dension). Odgovorili so mi še isti dan! Ja 31.12.
Naj bi bila zadeva združljiva samo z CD300.

Njihov odgovor:

Hello,

currently we don't have a Gateway for Opel CD400 head unit. We don't know yet if we can make our Gateways compatible with it. Please check our compatibility sheets from time to time.

Tako, da tole zaenkrat žal odpade... Očitno bo res potrebno na servisu povprašat če je kakšna možnost...

#5 Mašina

Mašina

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 368 Objav:

Objavljeno 02 januar 2011 - 18:29

Kolikor sem jaz razumel ko sem se zanimal po salonih je nekako takole; ni opcije, da bi imel prav usb ker za usb potrebuješ notranje napajanje. Imaš pa opcije, da se dobi nek vmesnik, ki se ga vključi v aux in ima na drugi strani usb. V ta usb pa gredo razni mp3-ji, ipodi itd., ki imajo lastno napajanje. Samo je zdaj tu vprašanje same kvaliteta zvoka. To sem se zanimal v Celju. :) Kontaktiri pa še uporabnika @astric ki pa mislim, da ve še za eno opcijo preko proste FM frekvence, ker če se ne motim sem se tudi z njim menil o tem. :wink

#6 tomaz1

tomaz1

OPELAŠ

• Uporabniki
  • 1 241 Objav:

Objavljeno 03 januar 2011 - 16:31

Kolikor sem jaz razumel ko sem se zanimal po salonih je nekako takole; ni opcije, da bi imel prav usb ker za usb potrebuješ notranje napajanje. Imaš pa opcije, da se dobi nek vmesnik, ki se ga vključi v aux in ima na drugi strani usb. V ta usb pa gredo razni mp3-ji, ipodi itd., ki imajo lastno napajanje. Samo je zdaj tu vprašanje same kvaliteta zvoka. To sem se zanimal v Celju. :) Kontaktiri pa še uporabnika @astric ki pa mislim, da ve še za eno opcijo preko proste FM frekvence, ker če se ne motim sem se tudi z njim menil o tem. :wink

Se pravi če prav razumem ni opcije, da bi naknadno vzel oziroma dal vgradit samo USB priklop? S.anje.
Tiste druge opcije z vmesnikom v AUX oziroma preko proste FM frekvence pa itak odpadejo. Tako, da če ni druge opcije pač raje še vedno snemam cd-je oziroma priklapljam v AUX direktno mp3 predvajalnik... Tako mi vsaj kvaliteta zvoka ostane kot je...
Ja nič. Očitno bo tudi ostalo pri temu... Edin če komplet novo kupim (radio) kar pa mislim, da se finančno ne splača pod nobenim pogojem.
Bomo pa snemal naprej kot smo do zdaj... Edino če obstaja še kakšna alternativa Densionu. No vseeno hvala za te informacije.

#7 andraz1002

andraz1002

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 21 Objav:
  • Model avtomobila: Astra J 1,6

Objavljeno 04 januar 2011 - 19:23

Ali je možno bluetooth prostoročnega telefoniranja na radio CDC400?
lp

#8 AtKo

AtKo

slači pokeraš

• Uporabniki
  • 1 400 Objav:
  • Interests:avtoakustika, elektronika
  • Model avtomobila: Opel Astra G - 1.6 16v l.99

Objavljeno 17 januar 2011 - 23:19

Pobrskaj malo o xcarlink (za usb na radio)

KabuumSound Avtoakustika- prodaja in montaža avtoakustike in dodatne opreme v vozila

Tisk majic, ter izdelava nalepk za avtomobile, stekla in ostalo.

www.kabuumsound.si

#9 Mašina

Mašina

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 368 Objav:

Objavljeno 18 januar 2011 - 22:04

A to se da na vse avtoradie montirat al more bit kompatibilen kot je to pri Dension modulih? :huh

#10 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 859 Objav:
  • Model avtomobila: Passion for life :)

Objavljeno 18 januar 2011 - 22:15

Sej piše, da gre samo na CD300 trenutno, mi je pa po eni strani čudno, da na CD400 ne gre (CD500 Navi ima pa tako ali tako že serijsko).

Kaj pa, če bi se s slovenskim uvoznikom probu dogovorit, da stestirate?
Na oplovih avtoradiih itak delata samo Gateway 100 (za moje pojme čist neuporabno) in Gateway 300 (tega imam jst).
Objavljena slika

#11 Mašina

Mašina

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 368 Objav:

Objavljeno 19 januar 2011 - 20:07

Pa mi zna kdo pojasniti zakaj ta xCarLink ne dela na cd400, na stolet staremu kasetniku pa bi? Ker na njihovi strani sem prebral sledeče: Za predvajanje MP3 glasbe iz USB ključa ali SD kartice ne potrebujete avtoradia z MP3 podporo, temveč lahko MP3-je predvajate na običajnem CD predvajalniku ali kasetniku. Ustrezen vmesnik za vaš tip avtomobila izberete s pomočjo Iskalnika vmesnikov desno na strani (vmesnik deluje samo na originalnem tovarniškem avtoradiu).
Potem pa greš gledat v iskalnik in vidiš, da sploh ni nobenega oplovega radia, kjer bi to delalo... Ali pa iskalnik dela samo za Dension izdelke? čudno mi je vse skupaj. :huh
Zgleda, da ni druge, kot da na privat povprašamo uvoznike. :prst dol

#12 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 859 Objav:
  • Model avtomobila: Passion for life :)

Objavljeno 19 januar 2011 - 20:22

xCarLink za Opel ne obstaja - vsaj zaenkrat! Za Oplove radie je samo Dension (modele sem pa že v prejšnjem modelu napisu). Zakaj je Opel izjema pr xCarLink? Pitaj boga! :huh
Objavljena slika

#13 vantage

vantage

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 7 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra 1,4 Turbo(narocena)

Objavljeno 26 januar 2011 - 22:26

Zanimivo ja ne opel.de v konfiguratorju mozno doplacat USB priklop 170€ tudi za CD 400 evo copy/paste z opism v nemšični:
Radio CD 400

€ 150,00

Stereo-CD-Radio, Graphic Info Display, 7 Lautsprecher, 4x 20 Watt, Digitaler Sound Prozessor (DSP), geschwindigkeitsabhängige Lautstärke- und Klangregelung, Doppeltuner, Autostore, RDS-EON, 6x 6 Senderspeicher, Stereo-Eingang für externe Audiosysteme (Aux-In, Klinkenstecker 3,5 mm), Grafik-Equalizer Audio-CD: MP3/WMA-Wiedergabe

7 Lautsprecher
Graphic Info Display
Stereo-Eingang für externe Audiogeräte (Aux-In; Klinkenstecker 3,5 mm)
Kurzstab-Dachantenne
USB-Schnittstelle für Wiedergabe und Steuerung von MP3 Playern und iPods € 170,00

evo tko da zgleda tehnična možnost obstaja.
mogoče je pa fora sam v tem da astre iz poljske tega nimajo????

#14 vantage

vantage

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 7 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra 1,4 Turbo(narocena)

Objavljeno 26 januar 2011 - 22:40

Aja se to v slovenskem ceniku za Merivo je mozno dokupt USB prikljucek za 100€

ne vem kok je kej CD 400 v merivi drugacen od tistega v astri

to men vse skup ni vec jasn

#15 Mašina

Mašina

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 368 Objav:

Objavljeno 27 januar 2011 - 22:06

Sej se da pri astri pri cd400 tud dokupit usb za 330€ (v katalogu koda KTA) pri naročilu avtomobila. Samo meni se je zdelo too much, zdej se pa tolčem po glavi... :doh

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov