Skoči na vsebino

Slika

Insignia težave z gumbom prtljažnega prostora

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Loops

Loops

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 426 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia 2.0_cdti eco_flex

Objavljeno 19 februar 2013 - 17:10

Moja "mrha" neki zabava,..pred kratkim sem zasledil da gumb prtljažnega prostora ne prime na prvo za odpiranje,danes je prišlo tako daleč, da ga nisem vač uspel odpreti.

Sem prevero tudi nastavitve vozila v dvd800, če sem kaj morda prestavo pod tistim lock_maniju.

A sem sprobal, ko je bilo nastavljeno oboje na off in na on.

Mordo kakšna ideja kaj bi znalo bit,sem pomislo na vlago od pranja,.....Na tujih forumih pa je zasledit,da je krivo stikalo samega gumba,kateremo res ne paše vlaga in mraz.Ampak dans je blo komaj -9°C, je blo pri -22°C brez težav.

Ma kdo izkušnjo kolk me to pride na servisu,skupaj z manjavo,če je to napaka, oz je že kdo to sam menjal, se splača?

Pomojem nimaš kaj "falit" pri menjavi.

Malo radi,malo kradi,a pošteno živi!

#2 Opelpower

Opelpower

najmoderator vseh časov & najstarodobnik 2008

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 955 Objav:
  • Model avtomobila: Skoraj v vsakem primeru Opel

Objavljeno 19 februar 2013 - 17:20

Za Astro H je novo stikalo ( dobiš samo cel komplet) 85€ :D, za Šignijo je pa ziher much more :D

Se mi je pa pred kakim tednom nazaj tudi meni pojavil enak problem. Ampak, sem že nabavil par univerzalnih stikal, in pomoje da ta teden razdrem in poročam, če se da kaj uštimat...

Objavljena slika

#3 smukc

smukc

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 108 Objav:
  • Model avtomobila: Astra H 1.7cdti

Objavljeno 19 februar 2013 - 19:51

Pri moji astri je tudi zalilo stikalo in ni delovalo,jaz sem podrl spihal vodo iz stikala in našprical z wd-jem,dela že en mesec,koliko časa bo bomo pa videli

#4 bronx

bronx

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 512 Objav:
  • Model avtomobila: OMEGA 2.2d irmscher,ASTRA gtc,INSIGNIA 2.0d 4x4

Objavljeno 20 februar 2013 - 08:44

Zgleda da je serijska ker so ga meni leto nazaj menjali ob prvem servisu pa je delal b.p.

The only thing to replace an Omega is another Omega'

#5 dugy82

dugy82

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 1 Objav:

Objavljeno 21 februar 2013 - 09:32

Imam podobno težavo na moji Insigniji. Ste že mogoče poizkusili z odklopom akumulatorja, če je mogoče napaka v elektroniki? Ali je pa res potrebna zamenjava stikala? koliko pa lahko pričakujem, da me bo to stalo?

#6 Opelpower

Opelpower

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 955 Objav:

Objavljeno 21 februar 2013 - 12:36

Problem je popolnoma mehanski v stikalu .... novo original stikalo pride v celoti z letvijo in je fajn drago :D

Sem pa danes moho že mal razkopal, mogoče se bo dalo kaj naredit :D

Objavljena slika

#7 Loops

Loops

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 426 Objav:

Objavljeno 21 februar 2013 - 20:46

Za Astro H je novo stikalo ( dobiš samo cel komplet) 85€ :D, za Šignijo je pa ziher much more :D

Se mi je pa pred kakim tednom nazaj tudi meni pojavil enak problem. Ampak, sem že nabavil par univerzalnih stikal, in pomoje da ta teden razdrem in poročam, če se da kaj uštimat...

Te pa držim pesti,da ti uspe,lahko mogoče kako fotko nardiš kako se zadeve lotit,glede na to,da bom prvič vlamljal v lasten prtljažnik.

Pravi so kaj vse daj v komplet z sem stihalom,čuda da še vrat ne spakirajo zravn... :angry:

Kaj pa maš to za neko univerzalno stikalo?

#8 Xavier

Xavier

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 38 Objav:
  • Model avtomobila: Opel

Objavljeno 22 februar 2013 - 21:44

Moja "mrha" neki zabava,..pred kratkim sem zasledil da gumb prtljažnega prostora ne prime na prvo za odpiranje,danes je prišlo tako daleč, da ga nisem vač uspel odpreti.

Sem prevero tudi nastavitve vozila v dvd800, če sem kaj morda prestavo pod tistim lock_maniju.

A sem sprobal, ko je bilo nastavljeno oboje na off in na on.

Mordo kakšna ideja kaj bi znalo bit,sem pomislo na vlago od pranja,.....Na tujih forumih pa je zasledit,da je krivo stikalo samega gumba,kateremo res ne paše vlaga in mraz.Ampak dans je blo komaj -9°C, je blo pri -22°C brez težav.

Ma kdo izkušnjo kolk me to pride na servisu,skupaj z manjavo,če je to napaka, oz je že kdo to sam menjal, se splača?

Pomojem nimaš kaj "falit" pri menjavi.

kot kaže in koliko jaz vem je tako kot je Opelpower rekel, da je mehanska težava na stikalu, kajti jaz sem tudi nabavil Insigni-jo in ni delovalo....rabljen avtomobil da ne bo pomote...čez kaki teden ti bom lahko povedal če je 100% to to, kajti je naročeno in mi ga morejo zamenjat na račun dealerja pri katerem sem avto nabavil seveda ;) tako da če te bo zanimalo dobiš info če je to to, ker naj bi pa bilo, tako so rekli gospodje....

#9 dabi

dabi

PSSS Opelaš

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 2 098 Objav:
  • Model avtomobila: OPEL

Objavljeno 23 februar 2013 - 07:59

Dobi se samo stikalo, cena je 14,30 €, kataloška pa 90 121 41 ! Ta stikala kar crkujejo, tudi na Merivah in Astrah!

1986 - Manta GSi 16v Megasquirt + ITB
1995 - Calibra Turbo EDS PH 3.5
2002 - Corsa C Elektro
2005 - Vectra GTS V6

#10 Loops

Loops

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 426 Objav:

Objavljeno 23 februar 2013 - 13:20

Xavier itak me zanima.

dabi katerega proizvajalca pa je to stikalo,in vse fajn paše not v insignio?Kje pa si to nabavo?

Še eno vprašanje,da nabavim to stikalo,...kolk vem js prtljažnika od znotraj ne morem odpret,kako začet z menjavo?

#11 Opelpower

Opelpower

• Moderatorji
  • 6 955 Objav:

Objavljeno 23 februar 2013 - 17:07

14.30 ....pa ima astra H isto... tam sm dal nekaj časa nazaj z škontom skor 70 flik ... nateguni :angry:

Objavljena slika

#12 dabi

dabi

PSSS Opelaš

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 2 098 Objav:
  • Model avtomobila: OPEL

Objavljeno 24 februar 2013 - 11:19

Stikalo je original GM - oznaka artikla: Garnitura za popravilo stikala prtjažnih vrat Opel, dobi se samo stikalo z dvema kabloma, katerega je potem potrebno zacinati zraven. Nabaviš na Oplu oz. jaz sem vzel preko GMT-ja (njihova šifra artikla: A106900) !

Prtljažnik ima zasilno odpiranje tudi odznotraj in sicer moras podreti zadnjo klop, se splaziti v prtlažnik in tam pri zaklepu prtlažnika je en majehn vzvod, katerega samo pritisnes in se potem prtljažnik odpre (gre malo na trdo). Potem vzameš dol oblogo vrat (paziš, da ne potrgaš čepkov), odviješ z 4-rimi vijaki zadnjo letvico, vzameš stikalo ven, zamenjaš, precinaš, sestaviš skupaj in dela! :)

@OP, stikalo je na pogled enako kot od Merive B, pomoje je verjetno isto tudi pri ostalih,

1986 - Manta GSi 16v Megasquirt + ITB
1995 - Calibra Turbo EDS PH 3.5
2002 - Corsa C Elektro
2005 - Vectra GTS V6

#13 Loops

Loops

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 426 Objav:

Objavljeno 24 februar 2013 - 16:20

Opelpower in dabi ,ful sem vama hvaležen za tale "šnelkurs".

Imata pijačo v dobrem,poročam kako bo šlo..,vrjetno že naslednji vikend.

#14 Opelpower

Opelpower

• Moderatorji
  • 6 955 Objav:

Objavljeno 25 februar 2013 - 08:24

A ok, mi je jasno, no pri astrah H, zafiri B je stikalo zalito v plastični del, in zato dobiš samo cel komplet.

Objavljena slika

#15 Loops

Loops

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 426 Objav:

Objavljeno 26 februar 2013 - 21:28

Še nekaj,ko to stikal odklopim in potem prikljapljam novega, mora bit avto v kakšnem stanju..mislim ključ,akumulator,morda_še_kaj...??

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov