Skoči na vsebino

Slika

Zafira

• Please log in to reply
160 replies to this topic

#151 geny1982

geny1982

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 14 Objav:
  • Model avtomobila: zafira

Objavljeno 07 januar 2018 - 18:20

Pozdravljeni! 

Sprašujem ali je že kdo dal čepirat in kam, OPEL ZAFIRA B, 125 konjev, diezel 1,7, letnik 2012! ali se splača in kakšna je potem poraba! hvala lp

#152 lev66

lev66

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 28 Objav:
  • Model avtomobila: Zafira

Objavljeno 20 januar 2018 - 20:05

Pozdravljeni,

dve leti uporabe najine Zafire LPG je mimo, z avtom sem še vedno zadovoljen, podatke o porabi sem objavil po prvem letu, sedaj jih prilagam še po drugem,

prevozil sem 22780 km, porabil 2152,8L plina za kar sem plačal 1261 EUR in 132L bencina za kar sem plačal 170 EUR, če štejem skupaj porabo plina in bencina je strošek na 100km cca 6,3EUR oz samo strošek plina 5,5EUR, pri plinu prištejemo še strošek filtra in pregleda naprave 52EUR, napram prvem letu so se cene obeh energentov rahlo spremenile vendar sem glede na velikost in težo avtomobila s stroškom na kilometer kar zadovoljen, po dveh letih končujem beleženje podatkov, če sem s tem komu olajšal odločitev o nakupu bom vesel,

lp

#153 geny1982

geny1982

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 14 Objav:
  • Model avtomobila: zafira

Objavljeno 12 april 2018 - 15:55

Pozdravljeni! Imam OPEL Zafiro B 1,7 125 konjev , 2012 letnik!

Pri 133300 km začelo cviliti v mašini, kot,da bi podrsaval jermen, vendar zacvili kadar se ji zazdi! Zvilejoč zvok je podoben rahlemu zdru jermena in sicer traja dve do tri sekunde in neha! to se lahko pojavi ko vozilo miruje v leru, ali ko se peljem, ko pritisnem gas ali sklopko ali pa tudi ne, ni nekega pravila,da se ta zvok pojavi, mrzel topel ni važno.  Če kdo ve kaj bi  bilo narobe, narejen pa je bil pravkar komplet veliki servis, hvala za odgovor!

#154 DDDD

DDDD

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 63 Objav:

Objavljeno 21 maj 2018 - 19:05

Si lasti kdo zafiro 1.6cdti? Kako se obnese v zafiri ta motor. Na testni voznji se mi je zdel cisto ok, nebi rekel da je veliko pocasnejsi od moje insignie 2.0cdti 131ps.

#155 pwo

pwo

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 214 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia 2.0 CDTI

Objavljeno 22 maj 2018 - 18:40

Si lasti kdo zafiro 1.6cdti? Kako se obnese v zafiri ta motor. Na testni voznji se mi je zdel cisto ok, nebi rekel da je veliko pocasnejsi od moje insignie 2.0cdti 131ps.

Saj je 1.6 DTH motor 134 PS in glede na to, da imata oba avta okrog 1700kg ne bi smela biti nič počasnejša od insignie.

#156 DDDD

DDDD

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 63 Objav:

Objavljeno 24 maj 2018 - 19:37

Ja in zanimivo je da imata isto navora, malekost pocasnejsa je od insignie. Pac malo vec teze.

#157 Gigi968

Gigi968

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 31 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Zafira Tourer LPG

Objavljeno 06 julij 2018 - 14:52

Opel Zafira Tourer 1.4 Turbo LPG, prva registracija 8/2015, prevoženih 43.800 km. Pri mestni vožnji se je pojavilo opozorilo oz. koda št. 89, ki je po ponovnem zagonu ugasnilo. V uporabniškem priročniku je pod št. 89 navedeno – »kontrolna lučka elektronike motorja« (zanimivo, v hrvaški verziji – »ubrzo servisiraj vozilo«, v srbski verziji – »u najkraćem periodu servisirati vozilo«, v avstrijski in nemški verziji pa – »fehlfunktion,service«). Ker je opozorilo ugasnilo, so mi v tel. pogovoru na servisu predlagali spremljanje zadeve.

Čez kakšen teden se je med vožnjo po avtocesti opozorilo oz. koda št. 89 ponovno pojavilo, tokrat hkrati z nenadno izgubo moči. Opozorilo je po ponovnem zagonu spet ugasnilo.

Pri pregledu na servisu so ugotovili, da je verjetno prišlo do razpok na turbopolnilniku (menda samo ta stane ca. 800 EUR).

K sreči so na servisu opravili zamenjavo z novim turbopolnilnikom v okviru garancije oz. podaljšanega jamstva. Razpoke so bile na gusnatem delu turbopolnilnika.

#158 cash

cash

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 51 Objav:

Objavljeno 20 avgust 2018 - 17:22

Opel Zafira Tourer 1.4 Turbo LPG, prva registracija 8/2015, prevoženih 43.800 km. Pri mestni vožnji se je pojavilo opozorilo oz. koda št. 89, ki je po ponovnem zagonu ugasnilo. V uporabniškem priročniku je pod št. 89 navedeno – »kontrolna lučka elektronike motorja« (zanimivo, v hrvaški verziji – »ubrzo servisiraj vozilo«, v srbski verziji – »u najkraćem periodu servisirati vozilo«, v avstrijski in nemški verziji pa – »fehlfunktion,service«). Ker je opozorilo ugasnilo, so mi v tel. pogovoru na servisu predlagali spremljanje zadeve.

Čez kakšen teden se je med vožnjo po avtocesti opozorilo oz. koda št. 89 ponovno pojavilo, tokrat hkrati z nenadno izgubo moči. Opozorilo je po ponovnem zagonu spet ugasnilo.

Pri pregledu na servisu so ugotovili, da je verjetno prišlo do razpok na turbopolnilniku (menda samo ta stane ca. 800 EUR).

K sreči so na servisu opravili zamenjavo z novim turbopolnilnikom v okviru garancije oz. podaljšanega jamstva. Razpoke so bile na gusnatem delu turbopolnilnika.

Izgleda kot tovarniška napaka.Pri meni so to opazili na servisu in tudi menjali v okviru garancije,še predno je prišlo do težav :)

• Gigi968 likes this

#159 lev66

lev66

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 28 Objav:

Objavljeno 26 avgust 2018 - 14:50

Pozdravljeni,

očitno je to napaka teh letnikov, pri vračanju z dopusta je tudi meni zasvetila lučka za motor in nenadna izguba moči, avto sem ustavil in ugasnil, potem sem v rezervnem programu peljal normalno naprej, po pregledu na servisu so mi rekli, da je nekaj narobe s turbino in mi jo zamenjali pod garancijo

lp

• Gigi968 likes this

#160 ZgAgEc

ZgAgEc

sound like VR6

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 135 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra H Wagon

Objavljeno 17 september 2018 - 07:30

Pozdravljeni.
Sem pred nakupom Zafire letnik okoli 2013 in me zanima kako je z 2.0 dizl motorjem. Bojda so imeli neke probleme z odmično gredjo.. vsaj insignije. Kdo kej ve o tem.
Objavljena slika

#161 lev66

lev66

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 28 Objav:

Objavljeno 01 oktober 2018 - 20:07

Pozdravljeni,

po dobrih dveh letih in pol se mi je v zafiri (jan 2016) naselil nekje v armaturi "čriček", vsakič ko pritiskam stopalko za gas se sliši škripanje kot počasno odpiranje vrat, začelo se je pred tremi dnevi in očitno ne misli nehat, je že kar moteče, slišati je nekje na sredi armature - pod gumbi za radio, telefoniranje,...., vem, da je na pamet težko kaj reči saj še sam ne morem locirat zvoka ampak ali je mogoče imel kdo podobno izkušnjo in jo je uspešno rešil, počakam še nekaj časa, če mi uspe rešiti težavo, če ne se zapeljem na servis mogoče oni kaj najdejo, lp

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov