Skoči na vsebino

Slika

Astra K

• Please log in to reply
727 replies to this topic

#721 IvekMB

IvekMB

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 18 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K Sports Tourer

Objavljeno 27 julij 2018 - 09:38

Pozdravljeni, meni so menjavali zunanji in notranji cilinder kuplonge, cev ki povezuje ta dva cilindra in nek T-komad...ker mije kuplonga ostajala noter. Računalnik so mi pa na servisu samo posodobili.
Lep pozdrav
Ivek

#722 Metro

Metro

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 25 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K ST

Objavljeno 31 julij 2018 - 11:06

...

#723 Metro

Metro

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 25 Objav:

Objavljeno 31 julij 2018 - 11:08

Sem glede na ta post prav spremljal obratomer pri moji vožnji: jaz še 2500 ne dosežem praktično NIKOLI, kaj šele pri hladnem... :o

Saj zaradi tega pa moram potem sam s hladnim prehitevat, eni šparate, da moramo potem drugi matrat motor. Drugače da avto normalno hitro pospeši, rabiš obrate, vsaj 3000 če je turbo, vsaj 4000, če je brez. To velja ne glede na moč avta, od 50 pa do 500KM, s samo 2500 boš z vsakim počasi speljal. Z mojim 1.6T 200 je že dovolj 3000, da se hitro spravim iz semaforja.

Pa ne samo pospeševanje, tudi pri enakomerni vožnji sam raje vozim proti 3000 kot pa proti 2500, šele ko potegnem čez 100, začnem razmišljat o 6.

Za hladnega turbobencinarja je drugače 3000 povsem varno (za dizla recimo da 2500), za atmosferskega pa 4000, manjša škoda (to pomeni da lahko to narediš 1x na mesec ali dva, če hočeš imet avto vsaj 10 let) se začne delat pri 4000 oz. 5000 pri atmosfercu, večja pa pri 5000 oz. 6000 (to pomeni da lahko to narediš 1x na leto, če hočeš imet avto vsaj 10 let). Vozim športno že 10 let, tako da približno vem, seveda so pa te številke samo groba ocena.

Za atmosferca se moraš itak precej potrudit, če ga hočeš v 10 letih uničit. Po 4km do 6000 ga preverjeno ne uniči, pa še je rezerve, ker prvega sem priganjal še precej bolj, že prvih 500m do 5000.

To se hecaš, ne?

Vozim dizla in mi na kraj pameti ne pride, da bi ga gnal čez 3000... Zares redko, v glavnem v hrib če je treba, pa včasih za prehitet. In ne, ne vozim po polžje, vozim NORMALNO. Cesta ni dirkališče!
V mestu nimaš kaj prehitevat, 50 je omejitev za vse (jaz vozim še malo več, v mejah 10% tolerance in "laganja" na astrinem števcu). To hitrost pa dosežem v manj, kot 3 sekundah. BREZ NAVITIH OBRATOV! Če pa 3 sekunde ne moreš počakat, bi ti jaz izpit vzel. 
Itak pa 3/4 časa vozim na tempomatu (tudi v mestu) in mi avto v bistvu sam avtomatsko pospešuje, jaz samo prestave menjujem...
In moji vožnji navkljub (po tvoje očitno premalo dinamično) se še vedno jezim nad tistimi pred mano, ki na avtocesti ne vedo, čemu je namenjen pospeševalni pas...

No ja, vsaj vem, od koga ziher ne bom kupil avta na tem forumu.  :P

#724 Dauid90

Dauid90

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 11 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K

Objavljeno 31 julij 2018 - 13:56

A je kaksna resitev glede tega kovinskega zvoka pri pospesevanju. Najbol se ga slis iz druge prestave v tretjo. Ma se kdo tako tezavo glede tega nadleznega zvoka🤔

#725 Nero

Nero

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 16 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K 1.4T, Corsa E 1.4T

Objavljeno 04 avgust 2018 - 07:47

A je kaksna resitev glede tega kovinskega zvoka pri pospesevanju. Najbol se ga slis iz druge prestave v tretjo. Ma se kdo tako tezavo glede tega nadleznega zvoka

Rešitve glede tega trenutno ni in je verjetno tudi ne bo :(   Je pa res, da je veliko manj nadležen po updatetu SW.

#726 matjažjanko

matjažjanko

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 17 Objav:
  • Model avtomobila: astra

Objavljeno 08 avgust 2018 - 16:02

se je komu zgodilo da mu je ugasnil celi display? kot da bi mu zmanjkalo elektrike.. potem pa se znova prižge... enostavno povedano se resetira na nek način, semi je zaj že nekajkrat zgodilo med vožnjo.. to mislim ta ekran na sredi na touch kjer vse funkcije imas

#727 Nero

Nero

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 16 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K 1.4T, Corsa E 1.4T

Objavljeno 09 avgust 2018 - 17:12

se je komu zgodilo da mu je ugasnil celi display? kot da bi mu zmanjkalo elektrike.. potem pa se znova prižge... enostavno povedano se resetira na nek način, semi je zaj že nekajkrat zgodilo med vožnjo.. to mislim ta ekran na sredi na touch kjer vse funkcije imas

Meni se je zgodilo 2x po par sekund. Sedaj že par mesecev vse OK. Omenjali so update SW za audio sistem.....bomo videli, če bo kaj...

#728 Metro

Metro

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 25 Objav:

Objavljeno Včeraj, 15:09

Se zgodi tudi meni vsake toliko, ja. 

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov