Skoči na vsebino

Slika

[2017] Opel Grandland X

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#46 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 860 Objav:
  • Model avtomobila: Passion for life :)

Objavljeno 13 oktober 2017 - 19:56

Medtem, ko se prvi primerki že vozijo po naših cestah, je Irmscher pokazal Grandland X v svoji izvedbi:

title_b.jpg

http://www.avtomanij...asp?rb=8&id=880

Ne vem, a se samo meni zdi, da sta hišna tunerja zadnja leta povsem brez idej? Že to, da kažejo (samo) photoshope, pove dovolj.....

Objavljena slika

#47 Jeff

Jeff

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 12 Objav:

Objavljeno 02 januar 2018 - 16:24

Še moj prispevek.

Pred nekaj dnevi sem se oglasil v enem od Oplovih salonov. Sicer ne z namenom, da si ogledam (oprostite za izraz) nov "pežopel" Grandland X, ki je bil ravno v salonu, ampak zaradi naročila novega avta. Zaradi firbca sem si vzel nekaj časa in si ga malce ogledal.

Kje naj začnem? Ja najboljše na začetku v tem primeru spredaj pri maski vozila. Poglejte masko pri prednjih lučeh, ja kaj je počel ta dizajner ko je tole risal?? A da je nekaj novega, ja najbrž tako kot imajo vsake oči svojega malarja, zagotovo pa je nekaj pokrivljenega :-). Pri bratu 3008 je to lepše rešeno.

Ups, kaj je pa to? Poglej to špranjo med prednjim odbijačem in blatnikom, na vrhu 3-4 mm spodaj pa papirja ne spraviš vmes. A je bil ta avto slučajno karamboliran? :-) Menda ne, no pa poglejmo še notranjost.

Odprem voznikova vrata, pardon nisem nalašč. Pa saj nisem jaz kriv, če se zgornji del prednjih vrat (pri kromirani letvici) zadane ob zadnja. Kaj? To je nov avto, ste prepričani da res ni bil karamboliran?

Ko enkrat sediš v njem, no ja ni tako slabo. Precej podobno Astri K, všečno, pojdimo naprej. Bolje, da ne bi pogledal dol: poglej to plastiko? "Okrasna" plastika na vratih, ne zgleda ravno okras. Vse prej kot kos plastike iz predelanih odpadnih nagrobnih sveč. Se opravičujem samo do sedaj tudi avto zgleda bolj pogreb kot kaj drugega. Sem že videl podobne plastične obrobe na novodobnih šprtnih terencih samo tole si res zasluži kritiko. Bognedaj, da jo parkrat zadaneš s čevljem pri izstopanju iz vozila, ne zgleda ravno robustna.

Odprimo še prtljažnik: kaj praviš? Oprosti, nisem slišal sem ravno vrata prtljažnika odpiral. :-) Odpirajo se samodejno, samo glasna so pa tudi. So znali to že bolje narediti, na Insigniji naprimer. Spodoben prtljažnik in še kljukico za zlaganje naslonjal zadnjih sedežev ima. Opa, upam da ni blo kaj vrednega v torbici na sedežu. Halo mojstri, saj tu res ni potrebe po tekmovanju kdo prej zloži naslonjalo sedežev, ampak kdo ga bolj elegantno.

Pa poglejmo še pogon: Trenutna izbira motorjev je res velika :-) , če odmislim verzije z ročnim ali samodejnim menjalnikom sta celo dva, en bencinski in en diesel. Povrh vsega pa naj bi za takšen (pol)izdelek odštel preko 20k€, za bolj spodobno opremljen celo >25k€. Naslednje leto menda obljubljajo močnejši 2.0 diesel, ampak mene ne prepriča, žal. Mogoče sem preveč kritičen, vendar sem želel deliti svoje mnenje o videnem, novem Grandland X-u.

p.s.: Mogoče je bil izdelan v petek ob pol-treh. Slaba tolažba za tak denar, a ne?

#48 nordnung

nordnung

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 6 Objav:
  • Model avtomobila: vivaro B life

Objavljeno 30 januar 2018 - 16:12

Mali suv je ok, bi ga pa verjetno začinil z irmscherjem (če so sredstva).

Sem si ogledal tudi kono in kadjarja, pa mi tale bolj "potegne".

Opel je pa itak kakovostnejši. Od koncerna PSA je prevzel bolj malo, če sploh kaj. Bolj francosko bo verjetno zadihal v naslednjih letih...

Sploh pa je dandanes že vse v sodelovanju, tako, da večnarodnost avtomobilov ni več naključje.

#49 D_M_B

D_M_B

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 862 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia

Objavljeno 01 februar 2018 - 20:01

V zadnjem odstavku se popolnoma strinjam s tabo.
Vseeno raje gledam oplov znak kot leva ali kaj podobnega

#50 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 6 860 Objav:

Objavljeno 01 februar 2018 - 21:22

Opel je pa itak kakovostnejši. Od koncerna PSA je prevzel bolj malo, če sploh kaj. Bolj francosko bo verjetno zadihal v naslednjih letih...

Sploh pa je dandanes že vse v sodelovanju, tako, da večnarodnost avtomobilov ni več naključje.

Kona sploh ni rang Grandlanda.

Ne razumem pa izjave "Od koncerna PSA je prevzel bolj malo". Avto je dejansko preoblečen Peugeot 3008.

Objavljena slika

#51 Opelaš

Opelaš

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 163 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Vectra

Objavljeno 02 februar 2018 - 09:22

Tako je...

#52 nordnung

nordnung

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 6 Objav:
  • Model avtomobila: vivaro B life

Objavljeno 06 februar 2018 - 19:21

Ne razumem pa izjave "Od koncerna PSA je prevzel bolj malo". Avto je dejansko preoblečen Peugeot 3008.

Od kje podatek, da je to preoblečen 3008?

Kar sem razbral iz raznih testov naj bi le slonel na tem modelu...

Sem pa na nemškem forumu spremljal debato in se vozniki res bojijo vdora psa tehnike v Opel. 

#53 Enyo

Enyo

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 263 Objav:
  • Model avtomobila: OPEL Astra H karavan 1.6 16V

Objavljeno 06 februar 2018 - 20:28

Od kje podatek, da je to preoblečen 3008?

Kar sem razbral iz raznih testov naj bi le slonel na tem modelu...

Sem pa na nemškem forumu spremljal debato in se vozniki res bojijo vdora psa tehnike v Opel. 

Glede na to, da je narejen na PSA platformi PSA EMP2 platform in uporablja PSA motorje, verjetno tudi PSA menjalnik in ostale sklope, ki so vezani na pogon, je zame to preoblečen P3008. Se strinjam, da je oblika druga in notranje oblikovanje, ampak tudi Hyundai je le preoblečena KIA. Žal, al pa na srečo,... kakor se vzame :)

Nimfomanka je ženska, ki je s seksom obsedena prav toliko, kot povprečen moški :)

#54 D_M_B

D_M_B

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 862 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia

Objavljeno 07 februar 2018 - 16:37

Tudi menjalniki so PSA
http://www.opel-info.../grandland.html
Nic vec f40, m32 in podobnih

#55 dragof

dragof

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 26 Objav:
  • Model avtomobila: opel corsa 1.2 ; opel grandland X 1.2 avt. innov.

Objavljeno 26 februar 2018 - 13:57

Pozdravljeni,

Po tednu dni od prevzema Grandlanda X in porabljenem enem tanku bencina podajam prve vtise o mojem novem vozilu in hkrati neizogibno primerjavo z Astro K, ki sem jo imel v lasti prejšnjo leto saj sta avta razen motorja zelo blizu po opremi. Naj najprej naštejem stvari ki so me pozitivno presenetile, Kot prvo naj omenim udobje vožnje, tu mislim predvsem podvozje je manj glasno in manj se občuti slaba cesta v hrbtu (čeprav so sedeži v Grandlandu navadni, v Astri pa so bili AGR) mogoče tudi zato ker se sedi bolj vzravnano. Razočaran nisem niti z motorjem (1,2 bencin, poraba prvega tanka 6,8l isto pravi tudi rač.) v navezi z avtomatskim menjalnikom sem pričakoval celo malo slabše zmogljivosti napram Astrinemu 100kw dieslu (lahko da se pri avt.menjalnikih ne občuti taka razlika). Prav tako sem bil malo v dvomih ali bodo LED luči prav tako dobre kot so bile Astrine segmentne, a sem se po enodnevnem privajanju hitro navadil preklopa med dolgimi in kratkimi (Astra ja ugašala samo segmente), je pa svetilnost luči boljša, in tudi dolge luči vklopi že pri 25kmh in ne kot pri Astri pri 50kmh. Senzor svetlobe deluje kot mora kar pri Astri ni bilo optimalno. Odlično je tudi rešen spodnji rob vrat ,ki prekriva tudi prag vozila tako da je ta vedno čist je pa zato ta spodnji notranji del vrat potrebno posebej očistiti (avt. pralnica ga ne doseže). Prav tako je lane asist malo manj "živčen" kot pri astri, lepše in nežnejše popravlja smer. Avto stop deluje odlično dosti boljše kot pri drugih vozilih ki sem jih vozil. Pri stvareh, ki bi bile lahko boljše ( če bi ostale od Opla) je IntelliLink in prikaz računalnika na sredinskem displeju, kateri je bil v Astri mnogo boljši (več info hkrati in bolj pregledno) v prikazu povp. porabe, prevožene razdalje, lane asista, opozorila pred trkom. Prav tako ima Intellink manj možnosti nastavitev vozila in manj funkcij kot v moji prejšnji Astri. Nekdo pred mano je v postu omenil glasna vrata prtljažnika s čimer se popolnoma strinjam so precej bolj glasna kot v Astri. Največjo pripombo pa imam na daljinsko zaklepanje in sicer avta ni mogoče avt. zakleniti samo z oddaljevanjem od vozila temveč moraš pritisniti gumb na daljincu ali prijeti za kljuko. Pri Astri sem lahko programiral vsak ključ, da je zaklenil vozilo čim sem se od njega oddaljil. Prav tako ni mogoče preprečiti da bi vzvratna ogledala ostala po zaklepu vozila odprta temveč se avt. zaprejo. (pozimi lahko nastane problem z ledom). Je pa v redu, da se ogledala pri vzvratni vožnji sama znižajo, da lepše vidiš zadnji del vozila. Drugače zaenkrat čričkov še ni slišati in upam da tako tudi ostane. O intelligripu pa je še prezgodaj podajati mnenje saj sem ga probal samo en dan in je to premalo za oceno je pa po moje 290eu razumno doplačilo pa če te samo parkrat reši iz težav. To so moji prvi vtisi o nadaljnih vtisih pa se bom še oglasil.

lpd

• Jeff likes this

#56 Jeff

Jeff

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 12 Objav:

Objavljeno 26 februar 2018 - 17:39

Pridružujem se zgoraj napisanemu.

Sicer sem ga imel le preko vikenda, a še vedno dovolj za občutek.
Bencinski vendar z ročnim menjalnikom, pelje se lepo meni osebno je vožnja v Qashqai-u ali 3008 boljša.
Manj nagibanja in bolj direkten volan pri Nissan-u in Peugeot-u.
Po "testni" vožnji lahko napišem, da je Grandland X malce popravil prvi vtis (opažanja v prodajnem salonu).

#57 IcEmAn

IcEmAn

PREVAJALEC OPELFORUMA

• Moderatorji
  • 6 860 Objav:

Objavljeno 16 marec 2018 - 20:09

Nekaj novosti za Grandlanda X:

https://www.zurnal24...no-mesto-306607

Objavljena slika

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov