Skoči na vsebino

Slika

Kdo nosi stroške popravila?

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 jusko000

jusko000

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 9 Objav:
  • Model avtomobila: opel astra gtc

Objavljeno 12 oktober 2017 - 20:27

Kupil sem avto pri avtohiši. Dobil sem po zakonu mesec dni garancije. Po mesecu dni in 5ih dneh, se je pojavil kovinski zvok pri vžigu. Zanič vztrajnik. Popravilo okrog 1000 eur.  Rekli so da naj bi 70 procentov kril Opel, 30 procentov, oz 300 eur pa jaz. Zanima me kakšne so moje pravice? Kakšni so roki pri takih napakah? Kdo mora plačat to popravilo? Avto je bil skoraj 11000 eur, in po mesecu dni popravilo v vrednosti 1000eur? Zanima me če imam pravico da popravilo v celoti plača avtohiša. Je pa to avtohiša v lj,, ki je uradni zastopnik za Opel vozila, katerega sem tudi kupil. Hvala za odg.

Napaka pa je kovinski vžig motorja. Napaka se pojavi samo ko se mašina segreta. Predvidevam da je napaka bila že ko sem avto kupil, samo da nikoli se mašina ni tako dobro segrela, da bi se napaka pojavila. Sedaj pa je vedno bolj očitna, in vedno večkrat se ponavlja.

#2 pwo

pwo

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 144 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia 2.0 CDTI

Objavljeno 12 oktober 2017 - 20:33

Če ti oni krijejo 70% in moraš ti "samo" plačati 300€ ti svetujem, da se ne zajebavaš in preprosto plačaš. Prišparal boš veliko časa in živcov, kar je oboje veliko bolj vredno kot 300€.

Če bi moral sam kriti celotnih 1000€ popravila, po tem bi se pa obrnil na odvetnika. Drugače brez odvetnika ne boš nič uspel doseči.

#3 bavarja

bavarja

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 197 Objav:
  • Model avtomobila: Opel insignia 2.8turbo V6 4X4

Objavljeno 12 oktober 2017 - 21:23

Jaz ti tud svetujem,da placas,ce se bos zajebaval te bo kostalo vec zivcev in casa ter €€€

#4 jusko000

jusko000

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 9 Objav:
  • Model avtomobila: opel astra gtc

Objavljeno 12 oktober 2017 - 21:56

Jaz razmišljam o tem da pač plačam in adijo. Samo po drugi strani, pa je dejansko to res strošek prodajalca. Jaz sem se pozanimal pri odvetniku, pač brezplačna pomoč. Navedel mi je zakone o varstvu potrošnika,  navajam: 

37 člen -   Prodajalec mora potrošniku izročiti blago v skladu s pogodbo in odgovarja za stvarne napake svoje izpolnitve.

Napaka je stvarna:

1.     če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet;

2.     če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana oziroma bi mu morala biti znana;

3.     če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;

37 a člen - Potrošnik lahko uveljavlja svoje pravice iz naslova stvarne napake, če o napaki obvesti prodajalca v roku dveh mesecev od dneva, ko je bila napaka odkrita.

37.b člen - Šteje se, da je napaka na stvari obstajala že v času izročitve, če se pojavi v roku šest mesecev od izročitve.

Povedal je tudi, da jaz sem kupoval brezhiben avto, in ne avto z napako. In glede na to da se je napaka pojavila v 35 dneh, pomeni člen 37b, da je napaka obstajala že v času izročitve. In po tem naj bi celoten strošek nosil prodajalec ker je napaka njegova :)

Svetoval mi je tudi, če se nebodo strinjali s tem, da naj preprosto odklonim popravilo, in prijavim na tržni inšpektorat.  Potem naj bi celoten strošek bil njihov, plus stroški nastali s preiskavo.

Saj to je današnja logika,  plačaj pa bodi tiho :)  Ni čudno da nas opeharijo na vsakem koraku, če smo pa kot ovce..  Še enkrat preberite te člene, pa mi povejte kaj mislite. Črno na belem pravi da je napaka v celoti na strani prodajalca. Torej zakaj se nebi skliceval na to? Jaz sem avto kupil 35 dni nazaj, za 11 000 eur. Ne za 2000 eur. Avto bi moral bit brezhiben. Ne pa da se v roku meseca dni pojavi napaka ki je vredna 10 procentov vrednosti avta. Pa kje je tu logika?

#5 Enyo

Enyo

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 233 Objav:
  • Model avtomobila: OPEL Astra H karavan 1.6 16V

Objavljeno 12 oktober 2017 - 22:20

https://www.informir...howRightFrame=1

Na tej povezavi ti mal podrobneje piše o teh stvareh. Je pa tko. Če ne bodo priznali stvarne napake (v članku piše.... "za katero so očitno vedeli") boš moral s tožbo dokazat, da so vedeli za to napako. Če imaš znanca, ki je odvetnik, da ti bo to res dobr preštudiral in naredil zastonj je vredno, sicer se pa lahko zgodi, da boš tožbo zgubil in poleg celotnega zneska popravila plačal še sodne stroške in stroške odvetnika nasprotne strani... Verjamem pa da to človeka pojezi do amena.

Nimfomanka je ženska, ki je s seksom obsedena prav toliko, kot povprečen moški :)

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov