Skoči na vsebino

Slika

Menjava sprednjih zvočnikov

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 igi82

igi82

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 5 Objav:
  • Model avtomobila: Corsa OPC

Objavljeno 13 september 2018 - 20:26

Razmišljam o menjavi sprednjih zvočnikov v Corsi D , sedaj imam tovarniške zvočnike kot tudi radio, katero bi obdržal.

Menjal bi za te zvočnike in priklopil na orginal radio brez ojačevalca.  http://www.caraudioe...o-system-mx-165  Dodal bi še nekaj izolacije na vrata, pa me zanimo ,če ima kdo izkušnje s tem ,oziroma koliko bi s tem pridobil

napram orginal zvočnikom?

Hvala.

#2 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 73 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra K 1.4 Turbo 150 PS

Objavljeno 24 september 2018 - 14:52

Nič ne boš pridobil, lahko bo še slabše.

Jaz sem imel originalne zvočnik in so z dodatnim ojačevalcem veliko bolje igrali, kot original radio in samo menjava zvočnikov. Boljši zvočniki potrebujejo moč, da lepo zaigrajo.

Kar se tiče izolacije, pa se zna poznati na barvi zvoka. 

#3 MrDaco

MrDaco

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 293 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra h 1,6, Astra k 1,4 150KS

Objavljeno 26 september 2018 - 12:24

Nič ne boš pridobil, lahko bo še slabše.

Jaz sem imel originalne zvočnik in so z dodatnim ojačevalcem veliko bolje igrali, kot original radio in samo menjava zvočnikov. Boljši zvočniki potrebujejo moč, da lepo zaigrajo.

Kar se tiče izolacije, pa se zna poznati na barvi zvoka. 

Ni ravno tako. Glede na to da z dimenzijo zvočnika, ne moreš kaj dostii čarat, je tukaj pomembna občutljivost. Ta se od zvočnika do zvočnika razlikuje. Tisti z visoko občutljivostjo seveda ob enaki moči igrajo glasneje in lahko tudi bolje. Vprašanje pa je kakšen je sploh original zvočnik. Lahko da kupiš celo slabšega in si sam sebi narediš strel v koleno. Pa je to lahko zvočnik z višjo maximalno močjo, pa iz prej omenjenega razloga lahko igra tišje oziroma slabše.

#4 MrDaco

MrDaco

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 293 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra h 1,6, Astra k 1,4 150KS

Objavljeno 26 september 2018 - 12:35

Razmišljam o menjavi sprednjih zvočnikov v Corsi D , sedaj imam tovarniške zvočnike kot tudi radio, katero bi obdržal.

Menjal bi za te zvočnike in priklopil na orginal radio brez ojačevalca.  http://www.caraudioe...o-system-mx-165  Dodal bi še nekaj izolacije na vrata, pa me zanimo ,če ima kdo izkušnje s tem ,oziroma koliko bi s tem pridobil

napram orginal zvočnikom?

Hvala.

Zvočnik ima 3 ohme!! Kakšna je impedanca originalnega? Da neboš skuril original radia če boš šel predaleč z glasnostjo.

#5 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 55 Objav:
  • Model avtomobila: Opelč Vectra C 1.6.16C sedan

Objavljeno 18 oktober 2018 - 19:24

Jst sem menjal v Vectri C, osnovna oprema, 1.6 16V z najbl osnovim radiom in zvočniki samo radio na boljšega Pionerjevega z izhodom 4x50W mosfet pa morm priznat, da sedaj dajo original zvočniki noro ven od sebe, kar se tiče basa in ostalega. Iskreno priporočam raje menjavo radia, ker očitno ima Opel že v osnovi ok zvočnike notri.

#6 AljazK

AljazK

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 646 Objav:
  • Model avtomobila: Corsa D GSi 400 HP, Insignia 2.0 CDTI 164 HP

Objavljeno 22 oktober 2018 - 16:56

Seveda boš veliko pridobil, še posebaj z izolacijo. Jaz sem menjal komplet zvočni sistem v corsi D in je razlika kot noč in dan. Igra veliko glasneje, čisteje in bolj definirano. Original zvočniki so res zanič. Če boš imel dodaten ojačevalec daj 4 ohmske, če pa boš imel direktno na radio pa komot 3 ohmske, nima kaj bit. Preverjeno. Jaz imam komplet sistem od Morel spredaj in zadaj pa igra vrhunsko. Če si kje iz štajerskega konca ti lahko to jaz naredim, imam corso d v malem prstu.

22007_1.png

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov