Skoči na vsebino

Slika

Vectra C - vgradnja BC, meglenk in senzorja za dež

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:
  • Model avtomobila: Opelč Vectra C 1.6.16C sedan

Objavljeno 30 september 2018 - 13:32

Zdravo. Kupil sem Vectro C, 1.6 16v, 85tkm, letnik 2003. Oskubljena verzija, zato bi rad naknadno vgradil sledeče:
- meglenke
- potovalni računalnik
- senzor za dež
- tempomat

Zanima me, ali je kdo že kaj od tega vgrajeval naknadno? Je morda v oskubljeni verziji tut predpriprava že notri za vse to? Priporočate koga za ta dela?

Lp janez

#2 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:

Objavljeno 11 oktober 2018 - 19:45

Res noben nima izkušenj s tem?

#3 pwo

pwo

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 223 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia 2.0 CDTI

Objavljeno 11 oktober 2018 - 20:15

Nimam pojma za točno to Vectro, ampak iz drugih znamk in modelov bi na pamet rekel, da bi dal veliko več kot je avto vreden za vgradnjo tega. Bi veliko prišparal, če bi kupil avto z vsem tem že vgrajenim.

Meglenke je najceneje vgraditi, dobiti moraš pravo masko spodaj, meglenke, potem ti jih pa lahko zvežejo na en gumb v kabini. 300€ + delo recimo.

Potovalni računalnik + senzor za dež + tempomat bi bilo pa par jurjev komot.

#4 mičo

mičo

donator opelforuma

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 3 133 Objav:
  • Model avtomobila: Vectra 2.0dti 16v

Objavljeno 12 oktober 2018 - 18:06

Pomoje lahko kar pozabiš na potovalni računalnik in pa senzor za dež. Za potovalni je verjetno treba zamenjati radio, mogoče še kakšen zaslon, plus lahko je vse skupaj pogojeno še z dodatnimi senzorji da pravilno računalnik deluje. Enako je s senzorjem za dež. Za tempomat bi verjetno šlo, rabiš razna stikala in pa novo ročko.
ab282359.gif       9612_3.png

#5 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:

Objavljeno 18 oktober 2018 - 19:22

hja, sem radio že zamenjal z Pioneer Blootoothom in trenutno mi čist zadošča. Nebi si mislil, da osnoni zvočniki dajo tolk basa od sebe, če maš dober ojačevalec v radiu. Za meglenke se bom verjetno odločil za vgradnjo čez kako leto, ko bom tudi nekaj masko popravljal, ostalo pa bom verjentno pozabil. Sicer vem, da če bi iz kake razbite Vectre dol jemal material, bi se dalo, ampak sam tega ne znam naredit, dobr štromar pa bi me pomojem ocuril res jurja al pa še več za delo :)

#6 svensek

svensek

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 94 Objav:
  • Model avtomobila: opel vectra C 2008 150HP

Objavljeno 19 oktober 2018 - 09:46

Vectra ima vse predpripravljeno za tempomat, samo zamenjaj obvolansko ročko, ter pojdi na opel servis da ti jo sprogramira. In bo delalo, sem naredil to tudi sam. Potovalni računalnik lahko tudi sprogramira, ampak samo če imaš večji zaslon (na njem je nastavitev temp. klime), mislim da mora avto imeti avtomatsko 2consko klimo. Ostalo pa mislim da ne.

#7 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:

Objavljeno 22 oktober 2018 - 13:05

Vectra ima vse predpripravljeno za tempomat, samo zamenjaj obvolansko ročko, ter pojdi na opel servis da ti jo sprogramira. In bo delalo, sem naredil to tudi sam. Potovalni računalnik lahko tudi sprogramira, ampak samo če imaš večji zaslon (na njem je nastavitev temp. klime), mislim da mora avto imeti avtomatsko 2consko klimo. Ostalo pa mislim da ne.

Aha, super. To morm pa vprašat na servisu ja. Drgač pa mam ta majhen zaslon, klima je osnovna, ročna. Pol bi blo treba menjat zaslon, klimo in vse skupi, kajne?

#8 AljazK

AljazK

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 649 Objav:
  • Model avtomobila: Corsa D GSi 400 HP, Insignia 2.0 CDTI 164 HP

Objavljeno 22 oktober 2018 - 16:45

Tako je, potrebno bi bilo menjati zaslon, da dobiš nekje odjavljen radio in zaslon da paše v tvoj avto je takoj 300€ ali več, če hočeš da zadeva deluje. Jaz sem si na moji corsi polno vsega naknadno vgradil, zdaj ima dejansko vse kar lahko ima, vendar je bilo potrebno veliko neprespanih noči in veliko denarja da sem si naredil avto po svojih željah. Aja vse sem delal sam. Ne bi pa šel drugemu tega delat, ker je vedno ko kaj vgradiš 50% možnost da deluje ali ne.

22007_1.png

#9 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:

Objavljeno 25 oktober 2018 - 18:42

Ewo. Na O. Servisu so mi razlozil, da rabm ročko in reprogramiranje, to je cca uro dela. Pa da rabjo še vidt, al ma avto ze notr neko zadevo na sklopki al nima. Grem na lov za ročko

#10 svensek

svensek

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 94 Objav:

Objavljeno 27 oktober 2018 - 20:05

Daj mi povej, sam sem imel isto vectro C 2003 letnik, sem naknadno vgrajeval tempomat, in potovalni računalnik. Na srečo je moja že imela večji zaslon, saj je imela 2 consko klimo. Pa ne bi šel več tega delat, se ne splača vlagat v stari avto.

Ti pa povem, da bom v roku pol leta prodal svojo Vectro C 2006 letnik (gretje sedežev, meglenke, tempomat (ki ga občasno vrže ven), dvo conska klima, 1.9 150HP, 6 prestav, 125k prevoženih kilometrov, sem drugi lastnik, od lani, menjal pa sem komplet sklopko z vztrajnikom, ter prve in zadnje diske ter ploščice) + potrjena servisna knjižica do takrat ko sem ga kupil.)) Jaz delam servise pri lokalcu, mu bolj zaupam kot onim na pooblaščenem servisu. Prodal pa jo bom, ker je punca dobila službo 5km od doma in mora en dizel od hiše.

Lahko ti pošljem kakšno sliko če te zanima.

• J.J. likes this

#11 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:

Objavljeno 28 oktober 2018 - 07:32

Daj mi povej, sam sem imel isto vectro C 2003 letnik, sem naknadno vgrajeval tempomat, in potovalni računalnik. Na srečo je moja že imela večji zaslon, saj je imela 2 consko klimo. Pa ne bi šel več tega delat, se ne splača vlagat v stari avto.
Ti pa povem, da bom v roku pol leta prodal svojo Vectro C 2006 letnik (gretje sedežev, meglenke, tempomat (ki ga občasno vrže ven), dvo conska klima, 1.9 150HP, 6 prestav, 125k prevoženih kilometrov, sem drugi lastnik, od lani, menjal pa sem komplet sklopko z vztrajnikom, ter prve in zadnje diske ter ploščice) + potrjena servisna knjižica do takrat ko sem ga kupil.)) Jaz delam servise pri lokalcu, mu bolj zaupam kot onim na pooblaščenem servisu. Prodal pa jo bom, ker je punca dobila službo 5km od doma in mora en dizel od hiše.
Lahko ti pošljem kakšno sliko če te zanima.

Če sem iskren, sem kupil ta avto kot drugi avto za 2k. Imam trenutno druge izdatke in je prehodno obdobje. Ko se fimance sprostijo, skočim takoj po novo Mazdo6, ki sem jo že imel :) Dizel bi mi prišel prav, ampak nimam niti € za dodat zraven. Moja ima 87tkm, servisno knjigo in zgodovino komplet znano in dokumentirano, nove gume, blutooth radio dodatno. Mogoče en lud predlog. Ti ne rabiš dizla, meni bi prišel prav. Menjava 1 za 1 :)

#12 svensek

svensek

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 94 Objav:

Objavljeno 28 oktober 2018 - 12:17

Me veseli da si za hece 😁 in tista ostala 2 jurja?
Verjamem da te mika, da bi avto nalozil z opremo 😁 tudi mene, vendar so pri teh starih avtih "nadgradnje" predrage. 1,2,3 pa si na taki vrednosti da bi kupil malo boljsi avto z malo vec opreme. Te pa razumem, da ti je težko oddati svoj avto, sploh glede na prevozene in servisno knjigo + ce gre avto kot urica.
To z Mazdo, pa je ze skoraj izdaja na tem forumu 😂 zakaj mazda? In ne drugi opel?

#13 svensek

svensek

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 94 Objav:

Objavljeno 28 oktober 2018 - 12:18

Me veseli da si za hece 😁 in tista ostala 2 jurja?
Verjamem da te mika, da bi avto nalozil z opremo 😁 tudi mene, vendar so pri teh starih avtih "nadgradnje" predrage. 1,2,3 pa si na taki vrednosti da bi kupil malo boljsi avto z malo vec opreme. Te pa razumem, da ti je težko oddati svoj avto, sploh glede na prevozene in servisno knjigo + ce gre avto kot urica.
To z Mazdo, pa je ze skoraj izdaja na tem forumu 😂 zakaj mazda? In ne drugi opel?
  • svensek likes this

#14 J.J.

J.J.

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 60 Objav:

Objavljeno 28 oktober 2018 - 13:40

Me veseli da si za hece in tista ostala 2 jurja?
Verjamem da te mika, da bi avto nalozil z opremo tudi mene, vendar so pri teh starih avtih "nadgradnje" predrage. 1,2,3 pa si na taki vrednosti da bi kupil malo boljsi avto z malo vec opreme. Te pa razumem, da ti je težko oddati svoj avto, sploh glede na prevozene in servisno knjigo + ce gre avto kot urica.
To z Mazdo, pa je ze skoraj izdaja na tem forumu zakaj mazda? In ne drugi opel?

Hehe, sej veš, v vsaki stvari je pol heca. Kdaj pa tut kej takega rata. Ksn dodatek bi dal še gor, kej takega, k je res uporabno. Drgač sm pa pred 9 leti mel Signuma 10 mescev, k sm ga non stop šraufal, zato sm se tut včlanil na forum. Pol sm pa vozil vmes 4 Mazde brez problemov. Vectra je bla zdej edina pametna izbira, k sm kupoval pred 1 mescem za ta denar. Drgač pa sm ljubitelj japoncev, da sm iskren. Mazda na 1. mestu, na 2. pa kak Lexus

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov