Skoči na vsebino

Slika

Astra K Eibach Pro kit in distančniki

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra K 1.4 Turbo 150 PS

Objavljeno 05 oktober 2018 - 13:12

Na svojo Astra sem dal montirati H&R 15 mm distančnike in avto izgleda prijetno "poln", saj niso kolesa pomaknjena pod blatnik, temveč skoraj poravnana z blatniki...

Sedaj pa imam v mislih še nižanje podvozja Eibach Pro Kit 30 mm spredaj in zadaj.

S tem podvozjem, se vozilo naj ne bi nagibalo v ovinkih in tudi trdota, naj ne bi bila prehuda. Itak je že v originalu dovolj čvrst čez luknje, še preveč.

Imam pa kolesa 17 col 225 širine original...

Izgled bi bil pa verjetno super, saj se bi skril razmak v višini...

Raje bi pa nižal za cca 20 mm, samo to ne obstaja....

Sedaj samo razmišljam....

Mnenje?

#2 Reaper

Reaper

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 119 Objav:
  • Model avtomobila: Astra K 1.6T 200 Dynamic

Objavljeno 06 oktober 2018 - 21:11

Po ovinkih se ta avto res mal nagiba, ampak nisem porajtal da bi moral zaradi tega kaj bolj zmanjšati vstopno hitrost kot pri prejšnjem Cliu RS.

Zdaj ko je že od februarja zaprta cesta, ki je drugače res lepa in široka, skoraj tako kot avtocesta, se moram voziti po drugi strani po cesti kjer se avto na dveh mestih praktično cel pogrezne, potem zožanj s slabimi bankinami (sam se seveda ustavljam na lepem mestu in ne rinem v luknje) je nešteto, mislim da ima podvozje ravno pravo razmerje med udobjem in športnostjo. Za lepo cesto bi bil pa komot lahko trši.

Ampak profitiraš itak največ če greš iz 150 na 200KM, to dobiš sekunde na pospeševanjih iz ovinkov in na ravninah, z boljšim podvozjem pa kvečjem kakšno desetinko na ovinek. Včeraj me je kar presenetilo ko sem videl število 120 na števcu, pa je bil samo kratek klanec navzgor z rahlim desnim ovinkom. Ponavadi pridem do 90-100, ostali pa vozijo nekje 60.

Po drugi strani grem pa počasi mimo treh stoječih avtov na levi, če bi kdo skočil iz zadnjega avta, in sem bil v drugi prestavi, sem pa moral počakat da sem nabral hitrost nazaj na 55. Ampak potem sem pogledal, da sem že izklopil sport tipko.

Drugače če imaš vklopljeno sport tipko in nisi pod 2000rpm, s tem motorjem redko pride do čakanja. Mogoče v res najbolj vročih dneh, seveda s prižgano klimo, ampak to itak nimaš izbire. Ampak še to so minimalne izgube, Clio RS je v juliju in avgustu postal prava nepremičnina prvi kilometer ali dva, kot bi imel 50KM.

Tako da sam sem s tem avtom zelo zelo zadovoljen. V bistvu je za SLO razmere to to, sam še nisem srečal hitrejšega avta. Prej kontra, samo včeraj 2 nista znala prehiteti majhnega tovornjačka, ki je vozil samo 50, ravnina pa dolga in povsem prazna, potem sem moral sam vse 3. Popoldne sem pa čakal 15-30s da sem speljal iz semaforja, ker sem imel 4 pred mano, to bi lahko vsi sočasno speljali, če bi vsi znali vozit.

Ampak ta avto se sigurno da izkoristit, včasih se mi tako poklapa, da prevozim celih 16km brez da bi čakal več kot 5s, tudi v 12min sem že prišel, če je navadno 15min. Ampak to je (vsaj popoldne) vedno bolj redko, ker je vedno več tovornjakov, vozijo pa z gumo čez sredinsko črto, tako da nimaš kaj brez motorja, oz. mogoče bi šlo s Fiatom 500, ki je 20cm ožji, ravno za tisto gumo od tovornjaka.

#3 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 10 oktober 2018 - 15:34

Evo, sem naročil in plačal Eibach Pro Kit, cena 156 eur.

Drugi teden bo montaža..., bom potem poročal kako se obnese.

• An0maly likes this

#4 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 829 Objav:
  • Interests:cruising with my car =)
  • Model avtomobila: Opel Astra j 1.4 Turbo 162HP SPORT STAGE 1

Objavljeno 11 oktober 2018 - 18:05

Te mam jaz na moji Astri J   že 5 let =)  so dobri in kvalitetni    

• yamaha2025 likes this

#5 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 11 oktober 2018 - 19:28

Ja, s tem Eibach vzmetmi imam zelo dobre izkušnje še iz enega do dveh desetletij nazaj...  Nekako čez neravnine niti ni bolj trdega občutka, v ovinkih pa se ne nagiba.

Sedaj pa še ti povej svoje izkušnje, pa še slikica bo dobrodošla.

Jaz imam na svoji Astri distančnike 15 mm H&R in platišča 17 col....in upam, ko mi naslednji petek zmontirajo vzmeti, da bo tudi izgled cool. bi raje imel "le 20 mm nižje podvozje".

#6 rjavica

rjavica

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 165 Objav:

Objavljeno 12 oktober 2018 - 09:19

Tud jaz sem vzel eibach-e, dobil sem jih ta teden, naslednji teden je montaža. Kje ste kaj vzeli distančnike?Rabim za corso e.

#7 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 12 oktober 2018 - 14:42

Distančnike H&R sem vzel v Mattsportu - Črnuče. Za prejšnji avto ( Insignia), pa sem vzel distančnike od Eibacha pri Turenšek Dol.

Turenšek, mi bo tudi zmontiral vzmeti, saj sem jih pri njih tudi naročil in plačal.

#8 rjavica

rjavica

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 165 Objav:

Objavljeno 12 oktober 2018 - 17:59

Koliko je pa približno cena, distančnikov? ali se mi bolj splača vzet preko ebaya? dal bi pa mogoče kake 10mm, morem prvo zmerit. :banana:

#9 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 13 oktober 2018 - 04:44

Cca 200 eur se 4 kom.

#10 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 20 oktober 2018 - 04:12

Včeraj so mi montirali vzmeti Eibach....torej 30 mm nižje pri podjetju Amortizer v Dolu.

Pelje se fantastično, ni pretrdo....izgled odličen, ravno prav.

Potem sem šel še k Španu, kjer so opravili optiko, tako imam vse papirje, da vpišejo spremembo v homologacijski karton.

Pri Španu je cena komolaogacije 45 Eur, pri AMZS ali Lpp, pa ne vem, bom preveril.

#11 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 829 Objav:

Objavljeno 25 oktober 2018 - 17:00

Včeraj so mi montirali vzmeti Eibach....torej 30 mm nižje pri podjetju Amortizer v Dolu.

Pelje se fantastično, ni pretrdo....izgled odličen, ravno prav.

Potem sem šel še k Španu, kjer so opravili optiko, tako imam vse papirje, da vpišejo spremembo v homologacijski karton.

Pri Španu je cena komolaogacije 45 Eur, pri AMZS ali Lpp, pa ne vem, bom preveril.

super=)  Jaz bom tudi dal naslednjo pomlad še distančnike gor da gredo malo bolj ven =)  Sedaj čez zimo ne, zaradi kamenčkov=)

Sam a morm kej homologirat to, itak da ane=)?

#12 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 30 oktober 2018 - 21:44

NAj bi vsako predelavo moral homologirati, ampak distančnikov nisem mislil homologirati.

#13 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 31 oktober 2018 - 20:20

Glede, da imaš vzmeti že 5 let, me zanima, če si slučajno že kje "podrsal" po tleh, zaradi lukenj in seveda nižjega podvozja.

Namreč imam kar malo slab občutek čez neravnine in luknje, da bi kje nasedel... se 30 mm nižje podvozje kar pozna....

Pa ko sem se sedaj malo prevozil, sem ugotovil, da je vseeno krepko bolj trd, kot prej, malo moteče na momente...., vsaj po prestolnici, kjer so luknje na vsakem koraku....

#14 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 829 Objav:

Objavljeno 01 november 2018 - 10:58

Glede, da imaš vzmeti že 5 let, me zanima, če si slučajno že kje "podrsal" po tleh, zaradi lukenj in seveda nižjega podvozja.

Namreč imam kar malo slab občutek čez neravnine in luknje, da bi kje nasedel... se 30 mm nižje podvozje kar pozna....

Pa ko sem se sedaj malo prevozil, sem ugotovil, da je vseeno krepko bolj trd, kot prej, malo moteče na momente...., vsaj po prestolnici, kjer so luknje na vsakem koraku....

Itak da je bolj trdo =)

Sem ja =)  Pač je avto samo še za lepe ceste, ne moreš s takim po kakšni gozdni, ali pa res slabi makedamski cesti........  Pa pločnike je treba pazit, ko parkiraš zelo hitro nasedeš spredaj  =)

#15 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 86 Objav:

Objavljeno 01 november 2018 - 12:08

No, po makadamskih cestah praktično ne vozim, za pločnike itak vedno zeloooo pazim, po gozdni cesti itak ne...

Zanima me zgolj klasične ceste...vsaj npr. po Ljubljani, po centru, pač luknje v asfaltu in grbine ( ne mislim ležeče policaje), če si tu kdaj imel problem?

Pripelješ iz obvoznice in prečkaš celovško cesto...grozne luknje?

Magistralne cesto so pa v redu....

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov