Skoči na vsebino

Slika

Timing set / set za zaklep faze motorja

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 818 Objav:
  • Interests:cruising with my car =)
  • Model avtomobila: Opel Astra j 1.4 Turbo 162HP SPORT STAGE 1

Objavljeno 02 november 2018 - 11:22

Pozdravljeni, 

Ali ima kdo doma timing set za opel 1.4 turbo  bencinske motorje?

Za prodajo, posojo ali najem? 

Lp

#2 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 73 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra K 1.4 Turbo 150 PS

Objavljeno 02 november 2018 - 16:10

Čemu to služi....?

#3 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 818 Objav:

Objavljeno 02 november 2018 - 18:42

to ti je –> Komplet je primeren za pritrditev odmične gredi in položaja ročične gredi pri odstranjevanju in zamenjavi verige.

https://lincos.si/si...l-10-12-14.html

#4 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 73 Objav:

Objavljeno 03 november 2018 - 06:33

Torej smatram, da boš menjal verigo ali le nastavljal? Koliko imaš prevoženega?

#5 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 818 Objav:

Objavljeno 03 november 2018 - 07:37

Ne sam to, smo dal nove bate z obrocki ter vse lezaje original opel, so šli batni obrocki pri 220.000.. Samo mi to ne dela servis ker so cene take da te kap pomoje pride ene 4jurje to na servisu..... Mam nega prjatla. Mehnakarja obvlada in doma skup daje... Samo zdj to rabiva in kakor kaže bom kupu tistega zgoraj na linku, pride do petka baje v Ljubljano nova zaloga. Servisi (vseeno kater ) so hoteli samo za glavo dol pa popravt ventile 1300eur, dobro nisem tja pelju ker ko se je odprl se je vidl so sli obročki ne ventili.... V glavnem mehankar prav slb material pač! Pa še olje na 30kkm so memjali, pa se to 5w30, zdj prav kolega naj notr dajm 5w40 je boljši v visokih obratih in pri višjih temleraturh pa olje menjava obvezno 15.000 nima veze kak super long life je olje! Sploh ce mislite avto dolg imeti =). Sem pa malo raziskoval in tega ni malo. meni je se kar veliko zdrzal, ostalim je slo tut prej ze pri 130kkm itd. Internet je polhen tega =)

#6 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 73 Objav:

Objavljeno 03 november 2018 - 09:07

Uf, ne bi pričakoval tega, ja, vem pa da je vseeno takih in podobnih okvar vseeno veliko, procentualno pa malo.

Koliko časa pa imaš svojo Astro in koliko si z njo prevozil?

JAz sem svojo kupil z prevoženimi 29000 km in jo nameravam voziti vsaj 5-7 let...takrat bo prevoženih predvidoma 130 -140 k km.

Cene servisov so pa astronomske, mi je znano..., če koga ne poznaš, si ob veeelikooooo Eur.

#7 rjavica

rjavica

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 150 Objav:

Objavljeno 03 november 2018 - 11:05

Itak, je bedarija,če ljudje menjavajo olje na 30.000km, kdo si je to zmislo  :vroce:  , jaz menjam nekje na 10-15.000 in raje dam nekaj eur več na leto, kot pa da po 100k km delaš generalko na motorju, sem pa tud že na drugih forumih bral, kot pravi An0maly, da je veliko težav. :angry:

#8 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 818 Objav:

Objavljeno 03 november 2018 - 14:15

Itak, je bedarija,če ljudje menjavajo olje na 30.000km, kdo si je to zmislo  :vroce:  , jaz menjam nekje na 10-15.000 in raje dam nekaj eur več na leto, kot pa da po 100k km delaš generalko na motorju, sem pa tud že na drugih forumih bral, kot pravi An0maly, da je veliko težav. :angry:

ja veš kako je pooblaščeni servisi so 200EUR+  (olje+filtri)  zdj da 2x na leto tkole daješ je prehuda, bolje da doma enkrat sam vmes zamenjaš te pride 50EUR =)

1x na let pa pooblaščeni zaradi garancije =)

#9 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 818 Objav:

Objavljeno 03 november 2018 - 14:22

Uf, ne bi pričakoval tega, ja, vem pa da je vseeno takih in podobnih okvar vseeno veliko, procentualno pa malo.

Koliko časa pa imaš svojo Astro in koliko si z njo prevozil?

JAz sem svojo kupil z prevoženimi 29000 km in jo nameravam voziti vsaj 5-7 let...takrat bo prevoženih predvidoma 130 -140 k km.

Cene servisov so pa astronomske, mi je znano..., če koga ne poznaš, si ob veeelikooooo Eur.

Od nove sem jo jaz vozil pa še jo bom zato sem se odločil za popravilo (vse pač v nulo, zdj je vse novo), drugače bi sam obročke zamenju pa na hitro prodal=)    Je bla pa moja čipana pri cca 100kkm tko da lahk je tut to kej vplival, vsak druagče prav glede tega. Je pa res da so nekaterim šli še prej pa ni blo nič čipano..    Jaz po svoji pameti pravim da teh par konjev ne vpliva na obrabo obročkov, ker obročki drsajo vedno enako pa je to 120HP ali pa 140HP. Tako da bi rekel na to vpliva največ kvaliteta materiala (obročkov) ter maziva (olje). Saj ne glede na koliko ima HP so obrati vedno enaki od 1500-6500rpm =)

Konc koncev če je čipana je še maj obratov po navadi, ker malo bolje vleče, zato kao porabiš maj bencina... 

V glvnem bomo zrihtal zdle ta tedn k pride orodje=) Pa jo bom kar pusitl čipano ne bom peljal da mi dajo nazaj original software    heheh

#10 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 73 Objav:

Objavljeno 05 november 2018 - 20:22

Definitivno chipanje nima neke veze z batnimi obročki, tako, kot si sam omenil... Sklopka verjetno tu še najbolj trpi, morda turbina....

Všeč mi je, da si pedanten in vse v 0 urediš, tak sem tudi sam....

JAz bi svojo dal chpati, samo kaj, ko se vozim normalno....vedno motor ogrejem in na koncu ohladim, če je to potreba... Moja dnevna vožnja je dom - služba - dom.....torej največ 2500 obratov, nežno in ležerno.... Dvakrat mesečno na morje, takrat jo pa vsaj malo prepiham....

Me pa zeloooo zanima, koliko je končna brzina tega 150 PS vozila....naj bi bilo 215 km/h,, po števcu pa????  Kar sem jaz gledal po youtube, sem videl celo 240 km/h končna hitrost?

#11 micka

micka

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 75 Objav:
  • Model avtomobila: zafira tourer 1.4t lpg drive

Objavljeno 05 november 2018 - 21:02

opli lažejo ku svinja. preverjeno

Definitivno chipanje nima neke veze z batnimi obročki, tako, kot si sam omenil... Sklopka verjetno tu še najbolj trpi, morda turbina....

JAz bi svojo dal chpati, samo kaj, ko se vozim normalno....vedno motor ogrejem in na koncu ohladim, če je to potreba... Moja dnevna vožnja je dom - služba - dom.....torej največ 2500 obratov, nežno in ležerno.... Dvakrat mesečno na morje, takrat jo pa vsaj malo prepiham....

Me pa zeloooo zanima, koliko je končna brzina tega 150 PS vozila....naj bi bilo 215 km/h,, po števcu pa????  Kar sem jaz gledal po youtube, sem videl celo 240 km/h končna hitrost?

#12 pwo

pwo

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 217 Objav:
  • Model avtomobila: Insignia 2.0 CDTI

Objavljeno 08 november 2018 - 09:43

opli lažejo ku svinja. preverjeno

Ja, moja Insignia pri 130 km/h po GPS kaže 140 na števcu. Pri 200 km/h po GPS kaže števec že skoraj 220.

#13 Slowhand

Slowhand

OPELAŠ

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v slikiSlika v slikiSlika v sliki
  • 1 720 Objav:
  • Model avtomobila: Astra GTC 1,6

Objavljeno 08 november 2018 - 18:24

Gps zna mal zamujat,odvisno od moči signala
V skritem meniju imajo nekateri opli digitalni števec hitrosti,ki je bolj točen,vsekakor pa kazalec hitrosti na števcu kaže nekaj km/h več,kar se mi zdi čisto v redu,vsaj ni kazni za prehitro vožnjo
Hec mora bit !

#14 yamaha2025

yamaha2025

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 73 Objav:

Objavljeno 09 november 2018 - 17:11

Sem danes preveril....po GPS sem vozil 100 km/h, števec pa mi je kazal 106 km /h....

#15 An0maly

An0maly

MOJSTER

• Uporabniki
  • 818 Objav:

Objavljeno 10 november 2018 - 08:20

eh..

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov