Skoči na vsebino

Slika

Nadgradnja navigacije pri oplih z PSA platformo

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 dragof

dragof

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 29 Objav:
  • Model avtomobila: opel corsa 1.2 ; opel grandland X 1.2 avt. innov.

Objavljeno 09 december 2018 - 11:47

Pozdravljeni,

Kot lastnika Grandlanda X sem med prebiranjem nemškega foruma naletel na info. da je mogoča brezplačna nadgradnja navigacije direktno z Peugeotove strani. Po obisku le-te, sem lahko prenesel posodobitev in hkrati tudi dobil info, da lahko le to storim štirikrat v letu v naslednjih petih letih in to brezplačno. (na strani za posodobitev vpišeš VIN svojega vozila). Posodobitev sem prvič izvedel v oktobru, v začetku decembra sem dobil spet na De. forumu info, da je izšla nova posodobitev in sem si jo prenesel. Pri prebiranju foruma sem zasledil da ima Opel v Nemčiji po novem tudi že omogočeno to možnost nadgradenj  preko My Opel. Ta info pa me je malo "pogrel" in sem poslal mail na Opel Slovenija kako to da nam v Slo. to ni omogočeno. ( seveda sem prej to preveril na mojem My Opel). Iz Opel Slo. so mi še isti dan poslali povezavo za nadgradnjo, kar je zelo za pohvalit še vedno pa ne morem na moji strani dostopat do te povezave kar je malo čudno, izgleda da strani še nimajo "porihtane" kot na My Peugeot, Sicer pa imamo lastniki oplov z PSA platformo vedno možnost dostopa na Peugeotovo stran. Naj pripomnim da je čisto vseno kje "snemate" nadgradnjo je na obeh ista. Zaenkrat mi še ni uspelo nadgradit programske opreme Intellinka ( prepočasen prenos po določenem času prekine povezavo) čeprav so uporabniki v Nemčiji le to lahko prenesli ( iz strani My Peugeot), kartografija pa ni problem prenosa z nobene strani. Bom moral čez čas pobarati Opel Slovenije še za možnost nadgradnje Intellinka.Izgleda da je to ena izmed pridobitev združitve kjer imamo lastniki novih Oplov boljšo podporo kot prej, saj če se spomnim dobro leto nazaj ko sem spraševal za nadgradnjo v Astri K so na servisu samo zmajevali z glavo čeprav je bila karta že pri dobavi novega vozila januarja 17 zastarela. (Škofjeloška obvoznica). Upam da sem z tem komu pomagal kar je tudi bil moj namen.

lp Drago

#2 freaky22

freaky22

POMOČNIK

• Uporabniki
  • Slika v slikiSlika v sliki
  • 380 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Insignia B GS Dynamic 2.0 D 4X4

Objavljeno 09 december 2018 - 15:54

Daj link,da jaz sprobam.

#3 krip

krip

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 237 Objav:
  • Model avtomobila: Zafira 1.4 Turbo Innovation 103kW/ 2018

Objavljeno 09 december 2018 - 18:29

Pozdrav

Vidim da se gre to za navi intellilink 5.0 ampak,

ali se da mogoče intelilink 4.0 nadgraditi da ima možnost izbire slovenjskega jezika?

Fotr je kupil Crossland X pa nima možnosti slo jezika?? WTF Avto kupiš pr nas pa morš met od hrčkov jezik na info sistemu??

Hvala za odgovor

#4 dragof

dragof

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 29 Objav:

Objavljeno 10 december 2018 - 09:40

Pozdrav

ali se da mogoče intelilink 4.0 nadgraditi da ima možnost izbire slovenjskega jezika?

Fotr je kupil Crossland X pa nima možnosti slo jezika?? WTF Avto kupiš pr nas pa morš met od hrčkov jezik na info sistemu??

Hvala za odgovor

Pozdravljen, jezika v slo. se ne da nadgraditi ker že v osnovi ga PSA v tej platformi nima. Tu je link za nadgradnjo kartografije in ne programske opreme (jezika) file:///C:/Users/flisa/AppData/Local/Temp/Maps_Download_instructions_SI.pdf (na dnu strani je povezava). Nadgradnja je mogoča samo na Intellinku in ne na ostalih oplovih navigacijah. Tu je pa link do PSA strani kjer je na voljo ista kartografija in tudi nadgradnja programske opreme, ki pa jo meni ni uspelo sneti.https://www.peugeot....d=1544011774048.

lpd

#5 freaky22

freaky22

POMOČNIK

• Uporabniki
  • 380 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Insignia B GS Dynamic 2.0 D 4X4

Objavljeno 10 december 2018 - 12:38

Pozdrav

Hvala za odgovor

Pozdravljen, jezika v slo. se ne da nadgraditi ker že v osnovi ga PSA v tej platformi nima. Tu je link za nadgradnjo kartografije in ne programske opreme (jezika) file:///C:/Users/flisa/AppData/Local/Temp/Maps_Download_instructions_SI.pdf (na dnu strani je povezava). Nadgradnja je mogoča samo na Intellinku in ne na ostalih oplovih navigacijah. Tu je pa link do PSA strani kjer je na voljo ista kartografija in tudi nadgradnja programske opreme, ki pa jo meni ni uspelo sneti.https://www.peugeot....d=1544011774048.

lpd

Jaz imam Intelilink navi 900 v Insignii B,gre to posodobit na tej povezavi

#6 dragof

dragof

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 29 Objav:

Objavljeno 11 december 2018 - 09:38

Pozdrav

Hvala za odgovor

lpd

Jaz imam Intelilink navi 900 v Insignii B,gre to posodobit na tej povezavi

Pozdravljen, kolikor sem razbral in nemškega foruma so te nadgradnje samo za vozila na PSA platformi. Ali je razen Grandlanda in Croslanda še katero novo vozilo na njej pa nisem siguren se mi zdi da ne, za Astro K, ki sem jo imel prej je bil Intellink oplov (ali GM ne vem točno) izdelek. Kot sem v enem prejšnjem postu v drugi temi (GrandlandX) napisal je ta novi Intellink 5 izdelek PSA grupe kot tudi podvozje tako, da po moje nista kompatibilna čeprav imata podobni imeni. Je pa ta Intellink razen navgacije (možnost brezplačnih nadgradenj) slabši od prejšnjega na Astri, ima manj podatkov (nima Slo jezika , ni prikazan pritisk v vsaki pnevmatiki, reset skupne porabe po 10000 km in še mkaj bi se našlo) in ni tako dovršen kot Oplov. Bo pa mogoče Opel omogočil tudi lastnikom prejšnjih verzij Intellinka nadgradnje, če je že nam ki smo že pod PSA, razen če niso licence od GM-a potem je pa verjetno to druga zgodba. Lep primer je Opel Ampera (pri GM je Volt) ki so jo nehali prodajati ko so Opel prodali PSA-ju. Bi se pa verjetno dalo tudi te stare nadgraditi samo bi morali najti kakšnega "stručkota" tu na forumu ali pa na tujih, sam se v to nisem poglabljal.

lpd

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov