Skoči na vsebino

Slika

pranje-vzdrževanje vozila

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 deki

deki

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 97 Objav:
  • Model avtomobila: omega

Objavljeno 11 februar 2019 - 13:40

Pozdravljeni forumaši,

Se vnaprej opravičujem če sem spregledal kje kakšno temo na račun pranja-vzdrževanja zunanjosti in notranjosti vozila. Ker sem pred kratkim pridobil novejšega konjička se bom aktivno spravil k vzdrževanju.

Barva vozila je bela (snežno bela, ni metalik) z črnimi obrobami (kot off road SUV).

Ker sem imel 10 let nazaj bel avto sem malo že pozabil kako je bilo, a me je ta hitro opomnil - pri pranju avta za vikend sem opazil kar nekaj rjastih pikic (zračna rja). S čim se to najbolje odstrani? Malo sem brskal po forumih in vidim da največ se uporablja plastelin (vendar mi za tem avta ni za polirati, ker je barva ok) ali pa neki sprej ki ga razmažeš in odstrani te pikice.

Kaj pa uporabljate za nadaljnjo zaščito, tudi pred temi pikicami? Kakšen poseben vosek ali...kaj najbolje paše na belo barvo? Wet look?

Hkrati bi prosil še za priporočilo kakšnega avto šampona oz. celotne avtokozmetike s katero ste zadovoljni.

Včasih je bil uporabnik LaMike stručko tega...vidim da na forumu ni več aktiven, ve morda kdo če ima podjetje oz. kakšen mail, kontakt njegov?

Hvala.

lp

#2 boban1988

boban1988

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 91 Objav:
  • Model avtomobila: Opel Astra K 1.4T 125 Innovation

Objavljeno 11 februar 2019 - 16:26

Takole:

ni pravilo da po "plasteliniranju" moraš nujno polirati, bi ti pa priporočil, da če boš že uporabljal plastelin obvezno uporabiš ogromno lubrikanta, saj boš drugače spraskal avto...
Obstajajo posebni "lube-i" za plastelin, načeloma pa lahko uporabiš tudi avtošampon(velike količine) ali pa kak "quick detail" sprej...

Za zračno rjo priporočam CarPRo Iron X, najdeš ga na operi-avto.si ali pa spoliraj.si...
Sam osebno kupujem pri prvem, saj grem osebno tja iskat(Trzin)...
Moram te pa opozoriti, da imajo ti "removerji" močan vonj, in da ga boš kar dosti porabil(ena flaša je za 2-3vozila)... Seveda, če boš cel avto šprical...

Za nadaljno zaščito je najboljši keramični "coating", je pa to malo bolj zahtevno(avto mora biti povsem čist, ter prost vse dekontaminacije, ter priporočljivo še spoliran, dva nanosa se delata vsaj, avto ne sme biti na vlagi po nanosu nekih 12-24h,...) ter tudi kar drago...
Dejstvo je, da kar koli boš uporabil, je boljše kot če nebi nič in bi bilo vozilo popolnoma nezaščiteno.

Obstajajo tudi razni spray on-rinse off spreji...
Ravno sem kupil CarPRo Hydro2 lite, ki deluje tako, da ko avto opereš, enostavno, še na mokro vozilo pošpricaš in spereš z visokotlačnim čistilcem(če ga nimaš bo tudi cev z nastavkom dobra)...
Nisem ravno ziher, koliko zaščiti samo barvo pred praskami, in koliko "wet look-a" da, ustvari pa plast preko avta, ki ubistvu rahlo odbija vodo in umazanijo...

Sam priporočam CarPRo od avtokozmetike, dokaj uredu cena glede na kvaliteto...

#3 boban1988

boban1988

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 91 Objav:

Objavljeno 11 februar 2019 - 16:30

Po 2 tednih je avto še zmeraj dokaj čist in ima še zmeraj hidrofobičen efekt(odbijanje vode)

#4 boban1988

boban1988

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 91 Objav:

Objavljeno 11 februar 2019 - 16:46

Še slika...

Pripete datoteke

#5 deki

deki

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 97 Objav:
  • Model avtomobila: omega

Objavljeno 18 februar 2019 - 09:00

sem nabavil IronX, pošprical..je ratalo vijolično..počakal cca 5min in spral..nekaj manjših je šlo dol, nekaj ne...sem ponovil postopek in še isto...morda je treba dlje časa pustiti gor?

#6 boban1988

boban1988

VAJENC

• Uporabniki
  • Slika v sliki
  • 91 Objav:

Objavljeno 19 februar 2019 - 18:08

Nisem ziher, če bo pomagalo če boš pustil predolgo gor, saj se ne sme zasušiti na laku...
Vrjetno bo potreben plastelin...
Če boš uporabljal plastelin, obvezno poskrbi za "lubrikant", saj boš v nasprotnem primeru spraskal avto...

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov